Sezonul

Liga a II-a, seria a II-a

Liga a II-a 2009/10, seria a II-a

Programul returului
Etapa a 18-a (sâmbătă, 27 februarie, ora 11)
Mioveni – Fortuna 0-0
Drobeta Tr. Severin – Şimleu Silvaniei ….-….
Tg. Mureş – FC Argeş ….-….
Turda – Lupeni ….-….
Deva – Otopeni ….-….
Universitatea – Gaz Metan CFR ….-….
UTA – Baia Mare ….-….
Jiul – FC Bihor ….-….
Rm. Vâlcea stă 
  
Etapa a 19-a (sâmbătă, 6 martie, ora 11)
Fortuna – Rm. Vâlcea 2-1
Şimleu Silvaniei – Mioveni ….-….
FC Argeş – Drobeta Tr. Severin ….-….
Otopeni – Tg. Mureş ….-….
Gaz Metan CFR – Turda ….-….
Lupeni – Deva ….-….
Baia Mare – Universitatea ….-….
FC Bihor – UTA ….-….
Jiul stă  
  
Etapa a 20-a (sâmbătă, 20 martie, ora 11)
Jiul – Fortuna 0-3 (neprezentare)
Rm. Vâlcea – Şimleu Silvaniei ….-….
Tg. Mureş – Lupeni ….-….
FC Argeş – Otopeni ….-….
Deva – Gaz Metan CFR ….-….
Turda – Baia Mare ….-….
Universitatea – FC Bihor ….-….
Drobeta Tr. Severin – Mioveni ….-….
UTA stă 
  
Etapa a 21-a (sâmbătă, 27 martie, ora 11)
Lupeni – FC Argeş ….-….
Mioveni – Rm. Vâlcea ….-….
Otopeni – Drobeta Tr. Severin ….-….
Gaz Metan CFR – Tg. Mureş ….-….
FC Bihor – Turda ….-….
Baia Mare – Deva ….-….
Fortuna – UTA 0-1
Şimleu Silvaniei – Jiul ….-….
Universitatea stă 
  
Etapa a 22-a (sâmbătă, 3 aprilie, ora 11)
Universitatea – Fortuna 3-1
UTA – Şimleu Silvaniei ….-….
Otopeni – Lupeni ….-….
FC Argeş – Gaz Metan CFR ….-….
Tg. Mureş – Baia Mare ….-….
Deva – FC Bihor ….-….
Drobeta Tr. Severin – Rm. Vâlcea ….-….
Jiul – Mioveni ….-….
Turda stă 
  
Etapa a 23-a (sâmbătă, 10 aprilie, ora 11)
Baia Mare – FC Argeş ….-….
Gaz Metan CFR – Otopeni ….-….
Lupeni – Drobeta Tr. Severin ….-….
FC Bihor – Tg. Mureş ….-….
Fortuna – Turda 3-1
Şimleu Silvaniei – Universitatea ….-….
Mioveni – UTA ….-….
Rm. Vâlcea – Jiul ….-….
Deva stă 
  
Etapa a 24-a (sâmbătă, 17 aprilie, ora 11)
Deva – Fortuna 2-1
Turda – Şimleu Silvaniei ….-….
Lupeni – Gaz Metan CFR ….-….
Otopeni – Baia Mare ….-….
FC Argeş – FC Bihor ….-….
UTA – Rm. Vâlcea ….-….
Universitatea – Mioveni ….-….
Drobeta Tr. Severin – Jiul ….-….
Tg. Mureş stă 
  
Etapa a 25-a (miercuri, 21 aprilie, ora 17)
Baia Mare – Lupeni ….-….
FC Bihor – Otopeni ….-….
Gaz Metan CFR – Drobeta Tr. Severin ….-….
Fortuna – Tg. Mureş 0-2
Mioveni – Turda ….-….
Şimleu Silvaniei – Deva ….-….
Rm. Vâlcea – Universitatea ….-….
Jiul – UTA ….-….
FC Argeş stă 
  
Etapa a 26-a (sâmbătă, 24 aprilie, ora 11)
FC Argeş – Fortuna 4-2
Tg. Mureş – Şimleu Silvaniei ….-….
Gaz Metan CFR – Baia Mare ….-….
Lupeni – FC Bihor ….-….
Turda – Rm. Vâlcea ….-….
Deva – Mioveni ….-….
Drobeta Tr. Severin – UTA ….-….
Universitatea – Jiul ….-….
Otopeni stă 
  
Etapa a 27-a (sâmbătă, 1 mai, ora 11)
Şimleu Silvaniei – FC Argeş ….-….
Fortuna – Otopeni 1-3 (19 mai)
FC Bihor – Gaz Metan CFR ….-….
Baia Mare – Drobeta Tr. Severin ….-….
Mioveni – Tg. Mureş ….-….
Jiul – Turda ….-….
Rm. Vâlcea – Deva ….-….
UTA – Universitatea ….-….
Lupeni stă 
  
Etapa a 28-a (sâmbătă, 8 mai, ora 11)
Lupeni – Fortuna 2-0
Otopeni – Şimleu Silvaniei ….-….
Baia Mare – FC Bihor ….-….
Tg. Mureş – Rm. Vâlcea ….-….
FC Argeş – Mioveni ….-….
Drobeta Tr. Severin – Universitatea ….-….
Turda – UTA ….-….
Deva – Jiul ….-….
Gaz Metan CFR stă
  
Etapa a 29-a (miercuri, 12 mai, ora 18)
Rm. Vâlcea – FC Argeş ….-….
Şimleu Silvaniei – Lupeni ….-….
Mioveni – Otopeni ….-….
Fortuna – Gaz Metan CFR 2-3
FC Bihor – Drobeta Tr. Severin ….-….
Jiul – Tg. Mureş ….-….
Universitatea – Turda ….-….
UTA – Deva ….-….
Baia Mare stă 
  
Etapa a 30-a (sâmbătă, 15 mai, ora 11)
Baia Mare – Fortuna 1-0
Gaz Metan CFR – Şimleu Silvaniei ….-….
Otopeni – Rm. Vâlcea ….-….
Lupeni – Mioveni ….-….
Drobeta Tr. Severin – Turda ….-….
Deva – Universitatea ….-….
Tg. Mureş – UTA ….-….
FC Argeş – Jiul ….-….
FC Bihor stă 
  
Etapa a 31-a (sâmbătă, 22 mai, ora 11)
UTA – FC Argeş ….-….
Rm. Vâlcea – Lupeni ….-….
Jiul – Otopeni ….-….
Mioveni – Gaz Metan CFR ….-….
Şimleu Silvaniei – Baia Mare ….-….
Fortuna – FC Bihor 1-1
Universitatea – Tg. Mureş ….-….
Turda – Deva ….-….
Drobeta Tr. Severin stă
  
Etapa a 32-a (sâmbătă, 29 mai, ora 11)
FC Bihor – Şimleu Silvaniei ….-….
Gaz Metan CFR – Rm. Vâlcea ….-….
Baia Mare – Mioveni ….-….
Deva – Drobeta Tr. Severin ….-….
Tg. Mureş – Turda ….-….
FC Argeş – Universitatea ….-….
Otopeni – UTA ….-….
Lupeni – Jiul ….-….
Fortuna a stat
  
Etapa a 33-a (sâmbătă, 5 iunie, ora 11)
Drobeta Tr. Severin – Fortuna 0-3 (neprezentare)
Turda – FC Argeş ….-….
UTA – Lupeni ….-….
Universitatea – Otopeni ….-….
Jiul – Gaz Metan CFR ….-….
Rm. Vâlcea – Baia Mare ….-….
Mioveni – FC Bihor ….-….
Deva – Tg. Mureş ….-….
Şimleu Silvaniei stă
  
Etapa a 34-a (sâmbătă, 12 iunie, ora 11)
Fortuna – Şimleu Silvaniei 1-0
FC Bihor – Rm. Vâlcea ….-….
Tg. Mureş – Drobeta Tr. Severin ….-….
Otopeni – Turda ….-….
FC Argeş – Deva ….-….
Lupeni – Universitatea ….-….
Gaz Metan CFR – UTA ….-….
Baia Mare – Jiul ….-….
Mioveni stă 

 

Denumirile complete: FC Argeş Piteşti, CS Otopeni, FCM Târgu-Mureş (Tg. Mureş), CSM Râmnicu-Vâlcea (Rm. Vâlcea), FC Drobeta Turnu-Severin (Drobeta Tr. Severin), Dacia Mioveni, Minerul Lupeni, UTA (Arad), FC Bihor Oradea, Jiul Petroşani, Mureşul Deva, Arieşul Turda, Universitatea Cluj-Napoca, Gaz Metan CFR Craiova, Fortuna Covaci, FC Baia Mare, Silvania Şimleu Silvaniei. Cu litere înclinate am notat denumirile prescurtate.
Ora de start: 11 (februarie – iunie). În funcţie de opţiunea televiziunilor, meciurile se pot disputa şi de la alte ore, precum şi a doua zi (duminica, de la diferite ore). Ediţia viitoare va începe în august 2010.

 

Amicale

Fortuna – Unirea Sânnicolau Mare (D3) 4-2

23 ianuarie, Carani (jud. Timiș)

FC II Timișoara (D3) – Fortuna 0-2

27 ianuarie

Fortuna – Știința 2007 Ghiroda (D4) 5-1

5 februarie

FC II Timișoara (D3) – Fortuna 0-1

12 februarie

Gloria CTP Arad (D3) – Fortuna 2-4

13 februarie

Fortuna – AC Recaș (D3) 2-1

17 februarie, Timișoara (jud. Timiș)

Fortuna – FC Bihor Oradea (D2) 1-3

20 februarie, Timișoara (jud. Timiș)

***

Spartak Gottlob (D5) – Fortuna 1-6

10 martie

Fortuna – Juventus Pișchia (D4) 3-1

17 martie, Timișoara (jud. Timiș); 2 reprize x 50 min.

Rapid Săcălaz (D6) – Fortuna 1-12
2 iunie

***

Timișul Șag (D5) – Fortuna 0-5

10 iulie

CF Marcel Băban Jimbolia (D5) – Fortuna 2-1

14 iulie

UTA (Arad) (D2) – Fortuna 0-1

5 august

Fortuna – Banatul Nerău (D5) 0-0

7 august; meci întrerupt în min. 76

Scorilo-Autocatania Caransebeș (D3) – Fortuna 0-0

10 august

 

Cupa României

Cupa României Timişoreana 2010/11
Faza a II-a

Politehnica 2002 Timișoara (D4) – Fortuna 1-0 (0-0)

sâmbătă, 31 iulie, ora 17:30; calificată Politehnica 2002

Comments are closed.